Liposukcja bez skalpela

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Skuteczne usuwanie owłosienia – Depilacja laserem
4 września, 2019
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, żeby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w przeciągu paru dni.

Liposukcja laserowa ma również dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg takiej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Dobrze jest też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze widoczne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.